Pavel Valoušek zvítězil na prvním průjezdu RZ Slavkov, ve vedení stále Roman Kresta

Aktualita č. 14 (22.05. 2010)

Po rychlostních zkouškách Rožmitál 1 a Slavkov 1 je ve vedení soutěže stále Roman Kresta s Petrem Grossem, kteří vyhráli zkrácený Rožmitál 1. Na dalším měřeném úseku, kterým byl Slavkov 1 ale zvítězili Pavel Valoušek se Zdeňkem Hrůzou, kteří jedou s tovární Škodou Fabia S2000. Průběžné pořadí na čele soutěže zůstává nezměněné.

Ve skupině A je zatím po RZ 8 nejrychlejší Jan Šlehofer se Zbyňkem Soběhartem na Fiatu Punto S1600, druhý Jan Černý s Pavlem Kohoutem na voze Citroën C2 R2 Max, třetí Petr Zedník s Milanem Pražákem na voze Ford Fiesta S1600. Dosud druhý Ondřej Blaťák s Jakubem Wagnerem a vozem Citroën C2 S1600 se po špatném čase propadli až na čtvrté místo ve skupině A.

Skupina N v rámci MMČR v rally (nezapočítávají se do ní vozy kategorie S2000) má jako lídra Václava Pecha s Petrem Uhlem na voze Mitsubishi Lancer EVO IX, druhý je Daniel Běhálek s Petrem Černohorským na voze Subaru Impreza STI, a na třetím místě je zatím Václav Arazim a Julius Gál, startující s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX.

V hodnocení Mitropa Rally Cupu je po osmém měřeném úseku na čele Jan Šlehofer se Zbyňkem Soběhartem na voze Fiat Punto S1600. S více než půlminutovou ztrátou je zatím na druhém místě v tomto poháru německá posádka ve složení Hermann Gassner a Karin Thannhäuser jedoucí s desátou evolucí Mitsubishi Lancer. Bronzová průběžná pozice patří Jiřímu Tošovskému s Josefem Králem s Mitsubishi Lancer EVO IX, ten již ztrácí více než dvě a půl minuty.